Міжнародні «Таїровські читання – 2021», присвячені 100-річчю від дня народження вченого-винороба Бориса Олександровича Філіппова

Опубліковано: 09.11.2021 р., 21:28 | Автор: Кузьменко Артем

9 листопада 2021 р. в ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» відбулися Міжнародні Таїровські читання «Виноград і вино: організація наукового процесу та практичне впровадження його результатів», присвячені 100-річчю від дня народження вченого-винороба Бориса Олександровича Філіппова.
Цьогоріч читання проведено в змішаному (очному та онлайн) форматі при додержанні всіх протиепідеміологічних вимог.
У межах заходу з привітальними словами до учасників читань звернулися: директор інституту, доктор сільськогосподарських наук Ковальова Ірина Анатоліївна, академік НААН України Влясов Вячеслав Всеволодович та Малєнькіх Любов Борисівна (донька Філіппова Б.О.). У доповідях та спогадах прозвучало багато цікавих та теплих історій про науково-організаційну роботу та життя Філіппова Бориса Олександровича, який очолював Український науково-дослідний інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова з 1977 по 1986 роки.
Наукові доповіді Таїровських читань стосувалися актуальних та проблемних питань галузі виноградарства і виноробства. Особливий інтерес викликала доповідь заступника директора ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова», доктор сільськогосподарських наук Мулюкіної Ніни Анатоліївни «Система контролю якості винопродукції в Республіці Молдова», за результатами закордонного відрядження – обміну досвідом до Республіки Молдова.
Надзвичайно приємно було спілкуватися вже з постійними учасниками читань – колегами, друзями з Державного аграрного університету Молдови, доктором технічних наук Вакарчуком Лівіу Тимофійовичем та аспіранткою університету Гріза І., які виступили з доповіддю «Простеження ризиків НАССР для підвищення якості виноградного ізюму».
Доповідь завідувачки секції клонової селекції та біохімії винограду відділу селекції, генетики та ампелографії ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» кандидата сільськогосподарських наук Салій Олени Василівни стосувалася основних результатів селекції технічних сортів винограду ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова».
Кожні читання завершуються виданням Збірника матеріалів. Цьогорічний 58 Міжвідомчий тематичний науковий збірник «Виноградарство і виноробство» буде видано друком та опубліковано в електронному вигляді впродовж листопада ц.р. на сайті Інституту.