Міжнародні Таїровські читання – 2017

Опубліковано: 03.11.2017 р., 00:20 | Автор: Кузьменко Артем

2 листопада 2017 р. у Національному науковому центрі «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» було проведено Міжнародні Таїровські читання «Наукові підходи до вирішення проблем виноградарства України в умовах глобальних змін клімату та світових ринків», присвячені 80-й річниці від дня народження видатного вченого в галузі виноградарства, доктора сільськогосподарських наук, професора, члена-кореспондента Української академії аграрних наук Олександра Дмитровича Лянного.

Організаторами проведення читань були Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» за сприяння та підтримки ГО «Центр розвитку та правової підтримки села», а також ГО «Одеська Вірменська Община».

У роботі заходу взяли участь вчені наукових установ і вищих навчальних закладів України та зарубіжних держав – Білорусі та Молдови; викладачі, аспіранти та студенти Одеського державного аграрного університету, Одеської національної академії харчових технологій; Валентина Іванівна Лянна – дружина Лянного О.Д., колеги, друзі та учні, які працювали в той час в Інституті.

Вступним словом роботу Міжнародних Таїровських читань відкрив директор ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» академік НААН Власов Вячеслав Всеволодович.

Теплими спогадами про вченого і колегу поділилися Хреновськов Е.І., д.с.-г.н., професор, зав. кафедрою садівництва, виноградарства, біології і хімії Одеського державного аграрного університету; Підгорна Д.М., к.е.н.; Пулатова Е.Х.; Белякова З.М. та ін.

Сумлінна багаторічна праця Лянного О.Д. та вагомі наукові здобутки у галузі виноградарства були удостоєні медалі В.Є. Таїрова, яку вручено родині науковця.

Під час роботи конференції були заслухані доповіді: О.І. Грицука, д.м.н., професора, зав. кафедрою біохімії Гомельського медичного університету – «Біодоступність та метаболізм харчових поліфенолів в організмі»; І.О. Іщенко, доцента, к.с.-г.н., декана агробіотехнологічного факультету Одеського державного аграрного університету – «Особливості росту та плодоношення винограду, вирощеного на терасах в прибережній зоні Чорного моря»; Н.В. Смирнової, к.е.н., доцента кафедри менеджменту інженерно-економічного факультету Одеського державного аграрного університету – «Перспективи використання ІТ-технологій в управлінні виноградарсько-виноробними підприємствами»; С.А. Бондаренко, к.е.н., с.н.с. відділу економічного регулювання природокористування Інституту проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН – «Основні дисбаланси вертикально-галузевої інтеграції та напрямки розвитку виноградарства в Україні»; А.Г. Топова, асистента кафедри економічної теорії та економіки підприємства інженерно-економічного факультету Одеського державного аграрного університету – «Основні напрямки державної підтримки інвестиційно-інноваційного розвитку виноградарсько-виноробного підкомплексу».

Результати своїх досліджень доповіли також молоді вчені ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова». У своїх виступах вони акцентували увагу на ідеях, пропозиціях та наукових висновках видатного вченого у галузі виноградарства Олександра Дмитровича Лянного, які зберігають свою актуальність і в наші дні.

Під час наукової конференції Гаїна Б.С., академік Академії Наук Молдови вручив директору ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» Власову В.В. вищу нагороду Академії Наук Молдови – Медаль «Nicolae Milescu Spatarul» за особливий внесок у розвиток наукового і міжакадемічного співробітництва у галузі виноградарства і виноробства та з нагоди 60-річчя від дня народження.

У другій частині заходу, урочисто, в присутності голови Одеської обласної ради Урбанського А.І, депутатів Одеської обласної ради, представників ГО «Одеська Вірменська Община», начальника управління аграрної політики Одеської ОДА Петріва І.М., науковців України, Молдови, Білорусі, ЗМІ на площі Таїрова у Київському районі м. Одеси відкрито пам’ятний знак Василю Єгоровичу Таїрову – всесвітньо відомому вченому, професору, віце-президенту Міжнародної організації винограду і вина, засновнику ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова».

Перерізання стрічки здійснили голова Одеської обласної ради Урбанський А.І, президент ГО «Одеська Вірменська Община» Тігранян С.Л., директор ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» Власов В.В. та депутат Одеської обласної ради Сушков В.М., а зняття полотнища з пам’ятного знаку В.Є. Таїрову – архітектор Манукян А.Г. та скульптор Манукян О.М.

Також у ході урочистостей відбулося освячення пам’ятного знаку В.Є. Таїрову Настоятелем Одеської вірменської апостольської церкви Св. Григорія-Просвітителя Отцем Абгаром Глчяном.